Spotkanie z Grupą Literacką z Doliny Czarnej

31 stycznia b.r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z Grupą Literacką z Doliny Czarnej. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna w Stąporkowie, na czele z panią Wiesławą Kulińską. Jeszcze przed feriami planowane spotkanie miało przebiegać wokół wierszy świąteczno – zimowych i kolęd. Niestety, niespodziewana śmierć pani śp. Alicji Stefaniak – poetki z Grupy Literackiej, zmieniła cel spotkania, którym ostatecznie było wspominanie o Pani Alicji i jej poezji, która została wydana w tomiku „Strofy dla każdego”.

Spotkanie poprowadził pan Marcin Michalczyk, który zachęcał uczestników do uczczenia pamięci zmarłej, utworami lirycznymi oraz muzycznymi. Na tym kameralnym spotkaniu niektórzy zabierali głos kilkukrotnie, a panowie: Stanisław Salata, Tadeusz Lisicki oraz Sebastian Moczarski wykonali kilka piosenek w języku rosyjskim oraz w języku polskim, co wskazywało na szczególną więź między tymi osobami, a zmarłą Alicją Stefaniak. Również, wiersze z tomiku poezji: „Strofy dla każdego” czytane przez naszych uczniów umiliły to bardzo wczesne popołudnie                     w MGOKiS.  Naszą szkołę reprezentowali czytelnicy biblioteki szkolnej oraz Rada Szkolna Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką panią Anną Misiowiec.

                                                                                                                   Piotr Okła III T

/Autor załączonych zdjęć – Biblioteka Publiczna w Stąporkowie/.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *